Vila Hellearmen - dialog mezi přímkou a křivkou

Dagmar
21.3.2011
  • Architektura

Norská architektura je v poslední době v kurzu. Udivující, moderní design rodinných domů se zde rodí v hojné míře a proto se není čemu divit, že o ní své čtenáře informuje i Maxidesign.cz. Další ukázkou norského know-how je vila Hellearmen, dílo mladého umělce Tommieho Wilhelmsena z roku 2005, autora jednoduchého rodinného domu Dalen Cabin. Vila Hellearmen je kontrastem mezi přímými a oblými tvary, mezi robustností a lehkostí a v neposlední řadě mezi bělostným, studeným betonem a hřejivým dřevem.

Rezidence stojí na jihu Norska, ve městě Stavengere, v klasické, původní zástavbě rodinných domků. V podstatě jednoduchý, dvoupodlažní dům je uprostřed hmoty najednou narušen masivní, dřevěnou konstrukcí, která se na části přelévá v pozvolné vlně přes střechu domu. Dana Pruskowski ze zahraničního serveru o bydlení chiptip.com, říká o domě, že působí surrealisticky a vyzívá všechny obdivovatele moderního umění, aby ocenili tvořivou a talentovanou mysl mladého architekta. Osmatřicetiletý kreativec má na svém kontě již mnoho staveb, které stojí za obdiv a vila Hellearmen určitě není výjimkou.

Interiéry v mnohém souzní s výjimečným vyzněním vnější fasády. I uvnitř domu je stále patrný dialog mezi křivočarým a rovným zařízením. Jistě zaujmou i velké prosklené plochy, od stropu až po podlahu, které se otevírají do zahrady. Zajímavým interiérovým prvkem je skleněné „okno" v podlaze druhého nadzemního podlaží, kterým mohou obyvatelé sledovat, co se děje v obývacím pokoji pod nimi. Vlna s cedrového dřeva působí masivním dojmem vznášející se struktury, která je podepřená subtilními, ocelovými sloupy. V druhém nadzemním podlaží, v místě, kde se vlna přelévá jen trochu, tvoří tento přeliv zábradlí vnějšího balkonu.

Zdroj: chictip.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30