Víte, jak vypadá skutečný život celebrit? Podívejte se!

admin
15.11.2010
  • Umění

Skandinávští umělci Michael Elmgreen a Ingar Dragset nyní přichází s originální výstavou s názvem „Celebrity - The one and the many", která se bude konat v německém Muzeu současného umění. Stane se tak jejich první velkou samostatnou výstavou v Německu, kterou zájemci mohou shlédnout od 7. listopadu do 27. března 2011.

Projekt poukazuje na různorodé aspekty sociálně-kulturního prostředí. V rámci svého uměleckého zkoumání představí sérii propletených vyprávění, která se pokouší různými pohledy upozornit na sociální, politické i umělecké aspekty.  Výstava "Celebrity" se také přímo zaměřuje na vztah mezi "jedním a mnoha " a ilustruje, jak je „obyčejným" lidem v médiích předkládán životní styl bohatých a slavných. V tomto kontextu se snaží výstava osvětlit mechanismy mediálního svádění a současného vytváření mýtů.


Výstava "Celebrity - The one and the many" je chápána jako komentář k aktuálním projevům kultury celebrit. V centru pozornosti médií nestojí „tradiční" hvězdy, které dosáhly postavení díky svému osobnímu kouzlu a vydobytého úspěchu. Jsou jimi především mladí lidé, kteří jsou ochotní mnohdy bezmyšlenkovitě riskovat i ztratit důstojnost jen pro upoutání pozornosti v televizi, na internetu nebo na blozích. Tento typ celebrit výstava v nevídaném rozměru zkoumá a ukazuje.

Umělecké duo Michael Elmgreen a Ingar Dragset patří mezi nejvíce inovativní na mezinárodní scéně již několik let. Zkoumají různé vzorce chování a vnímání stejně jako parametry umění. Stali se známými díky velkolepým projektům, jakým byla například rekonstrukce butiku Prada v texaské poušti. Jejich projekt "Sběratelé" sklidil na Bienále v Benátkách v roce 2009 nejen obrovský úspěch u publika, ale byl také opěvovaný kritiky umění po celém světě.

Foto a zdroj : http://artnews.org/

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30