Vlnící se poličky

Bc. Lucie Drahošová
14.2.2011
  • Design

Nudí Vás klasické poličky? Nevíte jak jednoduše oživit váš interiér? Inspirujte se vlnícími se produkty značky Vjunok. Stékající vlnovka, nebo dokonce i rozkošatělý strom - i takovou podobu může mít váš policový systém.

Poličky jsou vynikající bytový prvek ze dvou důvodů - za prvé snadno vytváří odkládací prostor a za druhé zajímavě oživují jinak nudnou stěnu. Produkty ruské průmyslové designérky Marie Yasko jsou navíc skvělým stylovým prvkem, jaký v jen tak lecjaké domácnosti neuvidíte. Její policový systém, to je hotové umělecké dílo. Nebojí se rozměrného provedení polic ve tvaru stromu, ani barevných kombinací. Poznávacím znakem její tvorby jsou pak vlny. S jejich pomocí na sebe police vzájemně navazují, takže vždy tvoří několik polic jeden harmonický celek. Při kombinaci nástěnné aplikace polic a barevných úprav prostoru zdi za policemi vznikají skutečné skvosty, kterými zaujmete každého návštěvníka vašeho domu.

Z produktů Marie Yasko jsou aktuálně k dispozici tři konkrétní modely. První, nazvaný Rill, tvoří pětice světle modrých polic různých délek (přičemž prostřední je nejdelší) spojená bílými obloučky, takže tvoří zajímavou nepravidelnou vlnovku. Další model, Icelandic tree, je vytvarován do zmiňovaného tvaru stromu. Police jsou bílé, vedené horizontálně i vertikálně, převážně klikatící se. Úložný prostor je zde v poměru k velikosti celého objektu malý, zato ale působí vysoce stylově a dekorační funkce je zde postavena do popředí. Poslední model nese název Bee. Tvořen je jednou velkou, dvěma středními a osmi malými policemi v tmavě hnědé barvě, spojenými okrovými oblouky. Tvarem je ideální do rohu místnosti nebo výklenku. Všechny jsou vyrobeny z materiálu Corian, jakéhosi umělého kamene, který je pro tyto účely ideální. Za studena ho můžeme řezat, frézovat, brousit nebo lepit podobně jako tvrdé dřevo, a při teplotách kolem 160oC se dá snadno ohýbat a tvarovat ve formách. Vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se totiž docílí bezesparého spojování a tak i sebevětší plochy či tělesa vypadají jakoby vyrobeny z jednoho kusu materiálu.

Zdroj a foto : netspaze.com, behance.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30