Vyrobte si ekologické nádobí s Altered appliances

Bc. Lucie Drahošová
2.5.2013
  • Design

Obyčejné kuchyňské nádobí v tak trochu jiném kabátě - tak by se daly stručně popsat produkty, které si můžete sami vyrobit pomocí kolekce Altered appliances. Čtveřice pomocníků vnese do vaší kuchyně kreativitu i hravost, a pomůže vám vytvořit netradiční nádobí. Válečky na těsto s poutavými vzory a válečky na kruhové výřezy vám pomohou s výrobou talířů a misek z těsta,

Altered appliances je kolekce čtyř produktů z dílny čtveřice studentů rotterdamského Piet Zwart Institute, kteří se všichni zaměřili na zařízení pro výrobu nádobí.

Prvním výrobkem v kolekci jsou dřevěné válečky na těsto se čtyřmi různými vzorky, které ozdobí jakékoliv jiné těsto motivem kytiček nebo kosočtverců. Stačí přitom těsto předválené klasickým válečkem jednou přejet válečkem se vzorkem, a zajímavá kresba na povrchu je na světě. Pro vytvoření dokonale kulatého tvaru pak sada zahrnuje i válečky k vykrojení přesného kruhu, se kterými budete u sporáku, nebo spíše trouby, jako doma. Studenti tuto kombinaci válečků využili na výrobu jedlých talířů a mističek, které jsou designově neskutečně poutavé.

Druhým hlavním pomocníkem pro výrobu například misek na ovoce se stal mlýnek na maso, s jehož pomocí vytvoříte tenké „provázky" těsta, jež při dopadu na formu okopírují její tvar, a po vysušení již pak tvoří svébytný kousek nádobí.

Další kousek nádobí se nazývá Flip Food, a je v podstatě jakousi origami trojitou miskou, kterou si během okamžiku můžete vytvořit z tenké hnědavé papírové placky, a využít ji na oříšky, bonbóny, nebo sušené ovoce. Díky ochranným vnitřním plastovým obalům navíc můžete prodloužit její trvanlivost a rozšířit možnosti jejího využití.

Posledním modelem je jakási trychtýřová forma, pomocí které můžete z obyčejné soli vytvořit formy pro následné modelování misek z hlíny. Ty využijete opět třeba na koření, nebo drobné mlsání.

Všem zařízením a technikám výroby nádobí je vlastní ruční pohon, tedy ekologičnost výroby, minimální náklady, a maximální kreativita pocházející z hlav mladých studentů, kteří se však nenechali zahanbit ani ve srovnání se zkušenými designéry.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30