Výstava Bow-Wow: House Behaviorology ve Fragneru - virtuální prohlídka

Dagmar
21.2.2011
  • Architektura

Neváhejte a vydejte se za japonskou kulturou! Od 11.02 do 04.04. 2011 probíhá v pražské Galerii Jaroslava Fragnera výstava House Behaviorology japonského studia Bow-Wow, připravená pro benátské bienále 2010, na kterém vzbudila velký ohlas. Díky tomu se oproti očekávání nevrací zpět na rodné ostrovy, ale ještě nějakou dobu si v Evropě pobude. Praha má tak velké štěstí, že kromě dánské Kodaně může být pro takovou událost hostitelem.

Výstava představuje soubor projektů pro bydlení, které Bow-Wow za svou existenci vytvořili. Studio se zajímá o prvky a chování mikro a makro klimat, lidí a budov v našem obytném prostředí. Vhodnou demonstrací myšlenek je právě představení jejich prací prostřednictvím fyzických modelů 1:20, které jsou pro lidské vnímání stále nejuchopitelnější. Součástí výstavy zaštítěné Velvyslanectvím Japonska v ČR jsou i tři různé přednášky, které proběhnou vždy v 19 hodin. Ve středu 09.03. proběhne přednáška Osamu Okamura: Poválečná japonská architektura, ve středu 23.03. Osamu Okamura: Současná scéna a v pondělí 04.04. Momoyo Kaijima: House Behaviorology.

Atelier Bow-Wow je tokijská firma založená Yoshiharu Tsukamoto a Momoyo Kaijima v roce 1992. Za posledních 8 let už v Benátkách vystavovala po třetí, což nebývá zase tolik běžné. Architektonický pár - Yoshiharu Tsukamoto a Momoyo Kaijima se soustřeďuje na tvorbu mnoha rozličných forem architektury, od studií a urbanismu až po realizace. Během posledních let se jejich tvorba dostala i za hranice. Oba se krom projektování věnují i šíření svých myšlenek prostřednictvím výuky na předních univerzitách. Své urbanistické výzkumy vydali i knižně a jejich publikace „Pet Architecture Guidebook" a „Made In Tokio" významně přispěly k vytvoření nového konceptu veřejného prostoru.

Zdroj a foto: gjf.cz, desigboom.com

Virtuální prohlídka:

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30