Vznikla nová Teorii tempa

Mgr. Sandra Vasková
7.12.2011
  • Technika

„Tempo théorie" jsou nové, doslova strojové hodinky od společnosti Vangarde. Limitovaná edice je vůbec první svého druhu, kterou výborní francouzští návrháři této firmy uvedli na trh a titulují ji luxusem i skvělou funkčností.

 

Tento jedinečný designový kousek je klenotem prvního kalibru a je zasazen do černé pozinkované oceli, ručně zdobený, vzorovaný i kovaný damascenkou ocelí, jinak zvanou Côtes de Gen?ve (v překladu Ženevská žebra). Hodinky jsou ve svém nitru zdobeny drobnými ozubenými kolečky z hliníkové slitiny, které pak umožňují nastavení času, dříve než Vám jej celý přístroj začne s maximální přesností ukazovat. Jsou vyrobeny ve Švýcarsku a rezerva jejich chodu tvoří celých 48 hodin.

Společnost Vangarde bere na vědomí i fakt, aby byly hodinky na nošení na zápěstí pohodlné i vzhledné. Proto je celý jejich design pojímán jako kinetický celek, který se mění přímo před očima a je tvořen průsečíkem tří jehel. „První myšlenkou při vytváření tohoto konceptu bylo přeměnit konveční čtení času a propojit jej přímo s výkonem, který tak sjednotí architekturu i estetiku hodinek," vypráví návrhář společnosti. Je zde zřejmý vztah mezi energií (hnací sílou), pohybem (rotace hodinového mechanismu) i tvarem (vizuální kompozicí na zápěstí).

Pokud chcete, aby se tyto hodinky staly perlou Vaší doplňkové a módní výbavy, hlídejte si dobře jejich prodej, na pulty dorazí v pouhých 88 očíslovaných kusech.

Zdfroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30