Yin-Yang pohovka

Bc. Lucie Drahošová
15.4.2011
  • Design

"Yin-Yang" je původem čínský symbol filozofie taoismu, který značí nepřetržitou existenci a rovnováhu v celém vesmíru. Ta existuje právě díky rovnováze protikladných prvků Yin a Yang. Mnozí z nás ho znají z přívěsků pro štěstí, nebo kreseb na nádobí. Nově ale pronikl i do světa nábytkového designu, a rozhodně ne nevýrazně.

Z dílny švýcarského designéra Nicolase Thomkinse vyšel před nedávnem unikátní kousek kombinující moderní provedení a svěží nápady s tradicí a vyváženou harmonií. Tímto zajímavým dílkem je pohovka ve tvaru čínského symbolu Yin-Yang. Kulatá pohovka je tvořena dvěma dílčími pohovkami, navzájem oddělenými středovou stěnou. Analogicky ke vzhledu tradičního symbolu je jedna polovina světlá (béžová) s tmavým kruhem uprostřed, zatímco druhá je tmavá (hnědá) se světlým kruhem uprostřed. Podle tradice je za Yang označována světlá, mužská polovina, která je aktivní a dominantní, a za Yin tmavá, ženská, pasivní polovina, symbolizující také matku Zemi.

Celkově tvoří tento designový kus harmonické linie, které do sebe hladce zapadají. Ačkoliv na první pohled může působit lehce odtažitě (pokud jde například o soužití manželského páru na této jedné pohovce), opak je pravdou. Opozice umístění prostoru pro hlavu nabízí možnost pro přímou konfrontaci, rozhovor, a naopak spojení, přestože každý z členů obsazuje svou vlastní polovinu, zřetelně oddělenou od protější partnerovy.

Pokud by se vám ale přesto tvar kruhu nezamlouval, můžete od sebe díly jednoduše rozdělit, a umístit si pohovky dle libosti. Dalším aspektem který vás potěší je pak vysoká odolnost materiálu, díky které je dokonce nábytek určen do venkovních prostor.

Zdroj a foto: niken.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30