Z vynilových desek vzniknou reproduktory pro smartphony

Mgr. Sandra Vasková
21.8.2011
  • Design

Londýnský návrhář Paul Cocksedge se rozhodl dát novou tvář starým a vyřazeným vinylovým deskám a vytvořil z nich zesilovače pro smartphony. Že je to bláznivý nápad? Možná ano, ale dost možná také geniální.

S názvem Change the record navrhl výrobek, který je vytvořen ze zahřívané a modelované vynilové desky do podoby nálevky. Takto ztvárněné malé „hlasné trouby" zesilují zvuk z telefonů jen díky svému zakřivení a tvaru. Sám Cocksedge bude některé z nich představovat a vyrábět v rámci svého živého vystoupení, které se uskuteční 27. srpna v Roundhousu pod hlavičkou instalace pro kultovní londýnskou budovu Curtain Call od Rona Arada. Sem také mohou hosté a příchozí přinést vlastní nepotřebné „elpíčka" pro ukázkovou transformaci do zesilovačů, kterou zde Cocksedge osobně předvede, a dá tak deskám nový život! Přeměněné reproduktory pak budou na místě k zakoupení.

Co se týče instalace Curtain Call od umělce Arada, tak ta se skládá z 5600 tyčí křemíku a bude viset v kruhu, a tvořit tak zázemí pro filmy a různá představení. Tato přehlídka potrvá do 29. srpna.

Zdroj a foto www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30