Zabalte čaj s Mladým obalem

Mgr. Sandra Vasková
16.11.2011
  • Móda

Mladý obal je mezinárodní soutěž, která je určená zejména mladým tvůrcům do 30 let z celé planety a právě probíhá již 17. ročník jejího fungování pod současným vedením společnosti Czechdesign.cz. Tématem tohoto ročníku se stává čaj - se všemi jeho vůněmi, barvami i chutěmi.

Zabalit! To mají soutěžící jako hlavní úkol. Může to být jakýkoliv předmět, nějak spjatý s pitím čaje, přičemž se nemusí jednat přímo o čajové lístky nebo sáčky. Do soutěže pak budou přijaty obaly všech předmětů, které jsou inspirované kulturou čaje, čajoven nebo čajových obřadů. Cílem je najít obaly, které budou tradiční nápoj prezentovat současným způsobem a stylem.

Zájemci o místo v této soutěži mohou své práce registrovat ve dvou různých kategoriích: studenti středních a vyšších odborných škol nebo studenti vysokých škol a designéři do 30 let.  Novinkou letošního ročníku se stává přerozdělení soutěžních odměn, díky kterému budou finančně oceněni i designéři, jejichž práce skončí na druhém a třetím místě. Vítěz kategorie

vysokých škol si letos odnese 30 000 Kč. Finanční odměny soutěžícím věnuje vyhlašovatel soutěže, tedy společnost Model Obaly, která stála též u zrodu této soutěže. Ani tento rok se nezapomene na udělení zvláštní ceny, ceny Slovenského centra dizajnu.

Promýšlejte, odhodlávejte se, tvořte! Uzávěrka soutěže je 15. března 2012. Účastníci mají povinnost se registrovat prostřednictvím online formuláře, kde jim bude přidělen jedinečný identifikační kód a až poté zaslat svoji práci poštou na uvedenou adresu organizátora. Porota soutěže bude sestavena do konce ledna 2012, avšak nadále se v ní setkáme s jejím předsedou a předním českým obalovým designérem Janem Činčerou. Loni na židli rozhodujících vedle něj zasedl i průmyslový designér Jan Čtvrtník a grafičtí designéři Klára Kvízová a Filip Blažek. Nechme se překvapit, jak tomu bude v případě současného ročníku.

Výsledky soutěže, jež každoročně sleduje originální nápady v obalovém designu, budou slavnostně vyhlášeny v květnu 2012. Veškeré podrobnosti najdete spolu s fotkami z předchozích ročníků na www.mlady-obal.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30