Zabudovaný biokrb

Bc. Lucie Drahošová
16.1.2011
  • Interiér

Pokud jde o vybavení domácnosti, každý z nás preferuje jiný styl. Někdo jednoduchý moderní, někdo zase starou dobrou útulnost a pohodlí. Ať už jste ale příznivcem kteréhokoliv, určitě vás osloví zútulňující prvek - krb. Hitem současnosti jsou pak ekologičtější biokrby.

Když večer sedíte v křesle u knihy nebo skleničky dobrého vína s drahou polovičkou, je atmosféra úplně jiná, pokud za vámi plápolá ohýnek v krbu. Mnozí dokonce tvrdí, že je to natolik návyková věc, že vám na chvíli nebude scházet ani televize. Bytový doplněk je to jednoznačně stylový, o tom není třeba debatovat. U klasických krbů ale musíte počítat s nutností nosit dřevo, přikládat, a vymetat a vynášet zbytky spáleného dřeva a popel z krbu, což může znamenat kromě práce také nepořádek. Nemluvě o občasném kouři a škodlivých zplodinách v místnosti, kde je krb umístěn.

Proto pokud pořízení krbu zvažujete, pořiďte si raději biokrb. Krb na biolíh se obejde bez komína, takže je vhodný i do bytu, nebo v rodinném domě třeba do pokoje, kde není komín k dispozici. Zároveň se biokrb snadno obejde bez dřeva, sazí i kouře se škodlivými zplodinami. Prostě ideál.

Velmi jednoduché je zároveň použití. Stačí nalít do krbu speciální líh, a zapálit. Jeden litr vám bude hořet tři až šest hodin podle typu krbu i nastavení hořáku. Při ceně lihu 100 korun za litr vás může hodina hoření v krbu přijít na pouhých 20 korun i méně, což je jistě příjemná cena za útulný a teplý domov.

Pokud navíc fandíte bytovému designu, můžete zvolit verzi vestavěnou. Krb vám může bez problémů splynout se zdí, takže nezabere žádný drahocenný prostor, a vypadá prostě skvěle. Moderní provedení modelů je v kombinaci nerezu a oceli, ale pořídit si můžete i levnější verze například z plechu a oceli, případně jiných nehořlavých materiálů.

Zdroj a foto: www.design-biokrby.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30