Záclony v exteriéru? Proč ne

Dagmar
2.3.2011
  • Design

Architekti ze studia Hertl.Architekten pojali rekonstrukci objektu, který sloužil jako restaurace s barem, velice netradičně. Původní funkce stavby se změnila - místo baru vznikl prostor pro dva nezávislé byty a společně s funkcí se proměnil i výraz budovy. Záclony, materiál který všichni tak dobře známe z interiérů, zde dostal zcela nový rozměr. Betonový dům je jimi doslova obalen z vnější strany a díky důmyslnému systému prořezů a zarážek je možné jejich pozici regulovat. Vpustit do interiéru přímé sluneční světlo, nebo částečně zatemnit a vytvořit příjemné, difúzní osvětlení. Výhodný je taky fakt, že podobným způsobem je možné regulovat i soukromí.

Díky netradičnímu pojetí se architektům podařilo i na hmotově velice jednoduchém objektu vytvořit dynamickou a živou fasádu, která ožívá působením světla, větru i samotných uživatelů. Díky důmyslné barevnosti dům z dálky působí jako rozvlněný beton, který si svou zajímavou strukturou přitáhne pohledy kolemjdoucích. Výraz domu se mění se západem slunce, kdy mu textilní kůže, prosvětlená z interiéru, dodá vzezření papírového lampionu, zářícího do temné noci. K domu bylo přistaveno ještě betonové schodiště, pomocí kterého je možné z exteriéru vystoupit do 1 podlaží, nebo naopak sestoupit do sklepa.

Aichinger House se nachází v rakouském městě Kronstorf a je dílem rakouského architektonického studia Hertl.Architekten, které se pohybuje na poli architektury už mnoho let. Tvoří v oblasti soukromého i veřejného sektoru a na svém kontě mají i několik urbanistických návrhů. Za svou práci obdrželi řadu významných ocenění. Jejich cílem je produkovat architekturu, která je velice úzce ovlivněna místem svého vzniku a v konečném důsledku tak se svým prostředím působí klidně a harmonicky. Zároveň jsou podpůrci ekologické udržitelnosti výstavby, a proto se snaží projektovat zejména nízkoenergetické a pasivní budovy.

Zdroj a foto: hertl-architekten.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30