Zahradní domek v moderním kabátě

Bc. Lucie Drahošová
16.6.2014
  • Architektura

Zahradní domek představuje oblíbenou praktickou součást každé zahrádky rodinného domku či zahrádkářské kolonie. Nabízí úkryt pro veškeré nářadí a zahradnické náčiní, které nechcete mít v domě, ale třeba i trochu stínu a nábytek pro posezení u chlazeného nápoje v letních vedrech. Design bývá zpravidla upozaďován. To ale není případ Walden, poutavého zahradního domku z dílny Nilse Holgera Moormanna.

Nils Holger Moormann je příkladem toho, že i lety zaběhnuté věci je možné dělat jinak, efektivněji či estetičtěji. Mnohými designéry a architekty opomíjené zahradní domky pozvedl na jinou úroveň, když navrhl minimalistický, moderní a maximálně praktický zahradní domek Walden.

Walden vychází z minimalismu, a tak tvarově není ničím jiným, než obyčejným kvádrem. Vysoké stěny a úzký profil působí ale esteticky zajímavě, a jejich výhodou je, že díky těmto proporcím nezabírá zahradní domek mnoho podlahové plochy, což je praktické pro menší pozemky. Naopak pokud jde o využití, užitné plochy nabízí Walden více, než se na první pohled zdá. V jeho útrobách se skrývá například i skrytý prostor pro posezení u stolu (včetně komfortního nábytku), přístupný z obou čelních stran. Prostor na sezení je tedy průchozí, ovšem krytý závěsy, takže nabízí dostatek soukromí pro jídlo i odpočinek. Dále jsou z čelní stěny dostupné úložné prostory například na špalky dřeva, zahradní konev, hadici, květináče, grilovací náčiní, nádobí a další. Z boční strany jsou pak dostupné další police k ukládání drobného náčiní. V duchu modernismu navíc Walden nabízí ještě několik výsuvných prvků na čelní stěně, mezi které patří například vysouvací stříška nad prostor s posezením, pracovní deska nebo zavěšený kotlík, pod kterým můžete na zemi založit ohniště a směle vařit.

Walden ale respektuje i přírodu, neboť je vyroben z dřevěných latí, jejichž vhled je z exteriéru zachován, a tak alespoň vzdáleně připomíná ony klasické dřevěné deskové zahradní domky. Funkčně ale využívá veškerý možný prostor především do výšky, což je vždy výhodou, neboť každý kutil miluje množství úložného místa, ale málokdo chce na své zahradě rozměrný neforemný domek. Proto také Walden funkčně využívá i střechu, na kterou je přístup po instalovaném žebříku, a na které si můžete pohodlně lehnout a opalovat se nebo sledovat noční oblohu. Bez nadsázky lze tedy říci, že Walden je rozhodně více než jen zahradní domek.

Zdroj a foto: http://design-milk.com/walden-place-live-work-outdoors/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30