Ze staré prodejny luxusní bazén

Bc. Lucie Drahošová
31.10.2012
  • Interiér

Vstup do domu vytváří první dojem a rozhoduje často o tom, jaký budete mít z budovy pocit. V Singapuru se rozhodli zatočit s typickými prodejnami a obchůdky v přízemích obytných domů, a zaúkolovali designéry. Výsledkem je třeba Pool Shophouse, jehož přízemí se proměnilo v luxusní bazén s množstvím prostoru.

Pro Singapur jsou přímo typické protáhlé patrové domy, jejichž přízemí tvoří prodejny s potravinami, oděvy, nebo čímkoliv jiným. Většina těchto domů vznikla ve 20. letech 19. století, a dnes již nejsou příliš trendy. Proto jsou i jistou výzvou pro architekty a designéry, kteří je dovedou proměnit v moderní prostory doplňující bydlení, od původních k nepoznání.

Příkladem je i Pool Shophouse. Sto let starý dům, který studia FARM a KD Architects proměnila v nádhernou rezidenci s bazénem. Budova se nachází v Singapuru v jihovýchodní Asii, a je jednou z mnoha, které se zde podobným způsobem proměňují v duchu moderní doby.

Dům má celkem čtyři podlaží, včetně přízemí. Nejvyšší z nich je ale kvůli příkrému sklonu střechy rozměrově významně menší. Zatímco horní patra nabízejí klasické bytové jednotky, přízemí se proměnilo z obchůdku v luxusní stylový plavecký bazén, propojený s vyššími patry designovými schodišti. Ta prosvětlují celý prostor a zvětšují jej. Ke stejnému účelu je pak využito také rozměrných oken a rozsáhlého osvětlení podél zábradlí schodišť, které je rovněž vysoce estetickou záležitostí.

Přestože při vstupu k bazénu rozhodně nepoznáte, že tady ještě pře pár měsíci pravděpodobně sídlil některý z obchodníků a vydělával si na živobytí, něco z původního provedení si designéři ponechali. A sice tradiční cihlové zdi, u kterých maximálně nechali vyniknout strukturu cihel i jejich barvu. Toto vše v kombinaci s osvětlením a celkovým vzdušným řešením prostoru působí skutečně pohádkově. Architekti Tiah Nan Chyuan a Lee Hui Lian odvedli jednoznačně skvělou práci.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30