Zelené střechy od Mahan Rykiel blahodárně působí na zdraví pacientů

Mgr. Sandra Vasková
21.12.2010
  • Architektura

Architekti společnosti Mahan Rykiel Associates (MRA), která sídlí v Baltimoru a zabývá se architekturou krajiny i urbanismu, jsou velmi potěšeni, že mohou ve spolupráci s týmem designerů v čele s Ellerbem Becketem z firmy AECOM vytvořit návrh pro nové centrum nemocnice Mary Catherine Bunting, které se otevřelo 19. prosince letošního roku. Firma Mahan Rykiel navrhla obraz ulice stejně jako tři zelené střechy pro její osmé, deváté i desáté podlaží.

Zahrady, jež pokrývají polovinu střechy Mercy Medical Centre, poskytují prostory pro odpočinek určené pacientům, rodinám i jejím zaměstnancům v jinak velmi uspěchaném městském prostředí. Pomohou také snížit množství energie potřebné k vytápění a chlazení jejího interiéru. Střešní zelené zahrady budou vybudovány z recyklovaných materiálů s přírodní výsadbou a vodními prvky.

Mnozí odborníci se shodují, že i pohled na přírodu z okna nemocnice může podpořit pacientovo uzdravování. „Zahrady na nás působí jako duchovní oáza," řekla doktorka Kathy Helzlsouer z Mercy Medical Centre. „To platí i pro pacienty a jejich rodiny nebo zaměstnance. Zkrátka potřebujeme odpočinek a pěkné prostředí," popisuje. Léčebné a regenerační zahrady, také design jejich zdravotní prostor, byly hlavní součástí a výsledkem praxe Mahan Rykiel po více než 28 let.

Foto a zdroj : worldarchitecturenews.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30