ZENABI - 3D music bar v Šanghaji

Andrea
28.12.2010
  • Design

Při vstupu do nově otevřeného hudebního baru může návštěvník nejprve trochu váhat. Vstoupil do skutečného nebo digitálního světa? Na první pohled totiž nic není jisté. Zenabi, music bar ležící v srdci přelidněné Šanghaje, si totiž nebojí hrát s optickými klamy. Vlastně, sám jedním velkým optickým klamem je.

Architektonické studio 3GATTI pod vedením Francesca Gattiho přijímalo nabídku na návrh realizace futuristického interiéru s nadšením. Zadavatel, bývalý aktivní hudebník s uměleckou duší, byl přikloněný i k těm nejodvážnějším architektonickým vizím. První návrhy minimalistického vesmírného prostoru tak vznikly již v roce 2006 a to během krátké doby dvou měsíců. Majitel prostoru však nebyl schopen dodat pořádný podnikatelský plán investice, která by vytvoření prostoru ufinancovala. Gatti si tak na svůj vysněný digitální prostor vytvořený v analogovém světě musel počkat přes 3 roky. Dočkal se na sklonku letošního roku v polovině prosince, kdy první návštěvníci vstoupili do jeho vize budoucnosti.

Prostor baru je tvořený světlými panely vytvářejícími dojem jeskyně ubíhající do vzdáleného prostoru. Každý panel byl ručně ořezán a prohnut do potřebného tvaru. Celý interiér působící značně nereálně je tedy záležitostí čistě ruční práce. Konstrukce návrhu celého projektu probíhala v digitálním 3D prostoru, jemuž se i výsledek značně přiblížil. Někteří návštěvníci popisují setkání s prostorem music baru jako vstup do nereálného amorfního blobu, ve kterém se zcela ztrácí pocit reality včetně reálného místa a času. Pro udržení interiéru alespoň trochu „při zemi" se Gatti a jeho tým rozhodli interiér oddělit do několika funkčních částí, jejichž vybavení doplnili minimalistickým černým nábytkem kulatých tvarů. Nábytek a stěny interiéru tak finálně dokonale splývají v jednom celistvém klouzavém pohybu. Šanghaj, město budoucnosti, získala další futuristickou perlu - Zenabi bar.

Zdroj a foto: architectlines.com, dezeen.com.

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30