Židle hnízdo - pohodlí a bezpečí

Dagmar
11.4.2011
  • Design

Mladá designérka dánského původu, rodačka z hlavního města Kodaň, Nina Bruun, navrhla zajímavé křesílko, která má v uživateli vzbudit pocit jistoty a bezpečí. Židle inspirovaná ptačím hnízdem má jednoduchou podpůrnou konstrukci, která zajišťuje její stabilitu a dostatečnou únosnost. Sedátko se dnem je propojeno čtyřmi stabilizačními nožkami. Konstrukce je ale to poslední, čeho si na novém, designovém výtvoru všimnete. Nina Bruun vytvořila dokonalou iluzi „chaosu", kde ovšem, stejně jako v ptačím hnízdě, má každá část své opodstatnění.

Kolem nosné konstrukce je omotáno množství různě silných březových pásků, které simulují propletenec hnízda. Uprostřed je usazené sedátko s čalouněním z tmavě čokoládové barvy, které je dostatečně vypolstrované, aby posezení na něm bylo měkké a pohodlné. Tento střed reaguje na epicentrum každého hnízda, kde v měkkých větvičkách a peří odpočívají vajíčka nebo čerstvá mláďata. Hnízdo symbolizuje pocit jistoty a bezpečí - stejný pocit by měl cítit i uživatel Nest Chair.

26-letá rodačka z Kodaně studuje na Dánské škole designu a v současné době pracuje na své diplomové práci. Zabývá se designem nábytku, ilustracemi, fotografiemi i grafickým designem. Jednou z jejích další prací je Fold Chair, inspirovaná origami a představená na veletrhu designového nábytku ve Stockholmu.

Zdroj a foto: ninabruun.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30