Židle-nežidle Deck Chair

Bc. Lucie Drahošová
11.9.2012
  • Design

Když kdysi v pohádce o královně Koloběžce měla moudrá Zdenička přinést králi dar-nedar, dovezla mu vrabce, který hned uletěl.  Kdyby ale znala židli-nežidli Deck Chair, možná by krále oslnila ještě více. Deck Chair je totiž důmyslné pohodlné sedátko, které je však kompletní jen když si vypomůžete - třeba městskou architekturou.

Deck Chair je atraktivní a poutavé křeslo, zajímavé zejména pro svou jednoduchost, a přesto vysokou rafinovanost. Z dálky vám jistě připomene klasické plážové polohovací lehátko s typickou plátěnou sedací plochou a dřevěnými opěradly. Při bližším prozkoumání vám však neunikne, že Deck Chair pár nohou chybí. Ke kompletaci křesla tak budete nezbytně potřebovat nějakou oporu, obyčejně jakoukoliv zeď či stěnu.

Myšlenka i provedení Deck Chair je velmi netradiční, a bezesporu by vás jako kolemjdoucího překvapilo, pokud by si tuto židličku někdo vybalil například na autobusové zastávce, v předsálí kina, nebo ve frontě před otevřením obchoďáku.  Pro milovníky extravagance a poutání pozornosti ale vytvořilo švýcarské autorské studio Bernhard Burkard kousek přímo ideální.

Zatímco díky jednoduché konstrukci ze světlého dřeva a bílé plátěné sedací ploše je křesílko poměrně nenápadné, designem upoutá prostě každého. Ani funkčností přitom nijak nezaostává. Ačkoliv může působit od pohledu trochu nebezpečně, stabilita i pohodlí je zaručeno. Díky červeným protiskluzovým koncovkám na předních nohou je židle při opření o kolmou pevnou plochu vysoce stabilní dokonce na jakémkoliv povrchu.

Zajímavostí je, že dřevěné konstrukce Deck Chair, vyráběné z jasanů či buků pocházejících z místních švýcarských lesů, vyrábějí lidé s mentálním či tělesným postižením, a to prostřednictvím nadace Altra.

Zdroj a foto: http://www.bernhard-burkard.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30