Židle s kopýtky od Kamina & C

Bc. Lucie Drahošová
21.10.2013
  • Design

Někdo má rád eleganci a styl, někdo léty prověřenou klasiku, a někdo zase nerad bere život příliš vážně, a raději vsází na humor a pobavení. A právě ze třetí kategorie je i série židlí od tokijské společnosti Kamina & C, která připomíná kopytnatá zvířátka. Jiné, vtipné, roztomilé. Takové jsou židličky od Kamina & C.

Těžko říci, zda se designéři z Kamina & C inspirovali knížkou o srnečkovi Bambim, nebo prostředím klasického statku, jisté ale je, že jejich série židlí vás vnese do světa kopytníků. Trojice židlí nemá oči ani tváře, přesto na první pohled poznáte, že symbolizuje určitá zvířátka.

První ze série byla židlička Bambi, se sedátkem potaženým imitací kožešiny ze srnce. Srnčí kožešina je typická světle hnědou barvou s bílými skvrnami, a tento vzor zůstává zachován. Stejně jako u dalších židlí z této série, kostru židle tvoří kulaté sedátko a čtyři nohy směřující od sebe, na koncích navíc nabarvené na tmavou hnědou, což vytváří dojem kopýtek. Odlišné je ale opěradlo, které je vytvarováno do tvaru rohů, a to rohů rozvětvených, přesně jako mívají srnci či jeleni.

Ve stejném duchu jsou provedeny i další dvě židle, ovečka a kráva, které mají sedátko potažené imitací kůží z příslušných zvířat. Opěradlo připomínající rohy je pak u ovečky tvarováno do dvou spirál, zatímco u kravičky do jednodušších trčících rohů.

Idea srnčí židličky je již rok stará, další dva kousky k ní přibyly ale až letos. Dohromady tvoří židličky zábavné a vtipné trio, které se hodí do lovecké chaty stejně jako do moderního interiéru, a baví dospělé i děti. Stoličky jsou totiž poměrně malých rozměrů, spíše jako štokrle, a proto právě malým dětem budou na rozdíl od nábytku klasické velkosti skvěle vyhovovat. Výška je 40 centimetrů, při rozměrech sedátka 27x28 centimetrů. Díky kožešině jsou navíc židličky velice komfortní pro sezení, a také příjemné na dotek.

Zdroj a foto: http://www.home-reviews.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30