Zlínští studenti vytvořili 3D reklamu z plechovek od Red Bullu

Mgr. Sandra Vasková
27.8.2011
  • Události

Je tomu skutečně tak! Mladí kreativci se odvážně pustili do realizace návrhu, který nyní zdobí hlavní cestu ze směru Otrokovice-Zlín. Vypadá to, že tak vytvořili zřejmě první trojrozměrný billboard v České republice.

Na jeho výrobu bylo použito 399 plechovek energetického nápoje Red Bull. Unikátní návrh vzešel od mladíků z umělecké skupiny Gameboysex a ztělesňuje kohouta s roztaženými křídly a s vystupující hlavou přímo z billboardu. Studenti sami prozrazují: „Vytvořením trojrozměrného billboardu jsme chtěli reagovat na akci Red Bull Art of Can a motivovat lidi k tomu, aby si taky zkusili z plechovek něco vytvořit. Prostě chceme vnést více umění do života," zní vzkaz talentovaných studentů. Ptáte se proč zrovna kohout? Vysvětlení je prý také velmi jednoduché a zní takto: „Základní myšlenkou bylo znázornit okřídlenou energii. Orel s roztaženými křídly je moc americký, zatímco my jsme chtěli něco více místního, folklorního a tradičnějšího," popsala koordinátorka celé akce a studentka marketingových komunikaci v jednom - Jana Částková.

Pro ty, které tento druh umění fascinuje a zaujal, doporučujeme navštívit stránky Red Bull Art of Can. Zde se dovíte více o tom, čím se celý projekt zabývá a jak se již v České republice uplatnil. Co je však jeho jádrem již víte - modrostříbrná plechovka nápoje Red Bull, která se tak stává základním stavebním kamenem.

Zdroj a foto: www.suport.cz, www.redbull.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30