Zrecyklovaná reklamní kancelář

Andrea
2.1.2011
  • Interiér

V oblasti reklamy se recyklace nápadů nevyplácí. V oblasti designu je recyklace nápadů také striktně zakázána. S recyklací materiálů je to však jinak - to je vše naopak povoleno. Recyklace totiž šetří jak životní prostředí, tak peněženku zadavatele.

S oběma zmíněnými požadavky přišlo při zadávání projektu interiérového řešení nových kanceláří holandské studio Gummo. Pod heslem „zredukuj, znovupoužij, zrecykluj" hledali takové architekty a designéry, kteří dokážou minimalizovat finanční nároky projektu i ekologický dopad na okolní prostředí. Nápadu se chytilo holandské architektonické studio i29, které přišlo s projektem nových kancelářských prostor postavených na jasnosti a účelnosti nezapomínajíce na vtip a detail.

Zrecyklovaný interiér kanceláří vyrostl v prvním patře staré amsterdamské novinářské budovy Parool. Na 450 metrech čtverečních se architekti rozhodli vytvořit minimalistický prostor, který funkčně rozdělili do několika odlišných zón - recepce, pracovního sektoru, odpočívárny a jídelny. Rozdělení zón dotáhli barevným odlišením různých stupňů šedé na podlaze. Šedá pak společně s bílou dominují celému interiéru od stěn po nábytek. Právě nábytek byl hlavním prvek, kterého se „recyklační" designéři chopili. Všechny kusy nábytku v interiéru byly zakoupeny přes holandský internetový bazar či v rámci charitativních aukcí použitého nábytku. Následně stačilo trochu péče šikovných rukou a s pomocí polyurického spreje vznikl minimalistický nábytek jako z katalogu.

Zrecyklované kanceláře Gummo jsou dokonalým příkladem toho, že dobrý styl nemusí vždy podléhat vysoké ceně. O tom, že kvalitní design lze vytvořit i za minimální cenu nesvědčí pouze spokojenost zadavatele a uživatelů, nýbrž i mnoho odborných ocenění, včetně návrhu na nejvyšší holandskou architektonickou cenu LAI Award.

Zdroj a foto: architecturenewplus.com, dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30