Zrodilo se nové automobilové muzeum

admin
24.11.2010
  • Technika

Nizozemsko bude již brzy lákat návštěvníky do nově otevřeného Národního automobilového muzea, které představí mimořádné kousky holandského automobilového dovozce Evrta Louwmana. Budova byla postavena společností Michael Graves & Associates a otcem této myšlenky je sám její ředitel Gary Lapera. Muzeum má nejlepší předpoklady stát se domovem pro největší světovou sbírku automobilového umění.

„Z pohledu architekta je muzeum bezpochyby jedním z nejradostnějších úkolů ke splnění, který může dostat. Je to jedinečná šance, jak přispět ke kulturní historii této země," povyprávěl Michael Graves.

V budově budou umístěny krátkodobé i stále galerijní expozice. Návštěvníci si mohou prohlídnout také přijímací sál, konferenční prostory, auditorium, občerstvit se ve stravovacím zařízení i navštívit místnost pro workshopy a opravy automobilů. Již na první pohled si také jistě povšimnou, jak příkře svažované vrcholky střechy a střešní okna, které jsou typickým znakem holandské architektury, dávají šmrnc této pre-moderní automobilové „kočárovně". Navíc i elegantně zapadá okolí, které budovy obklopuje.

Muzeum je umístěno blízko královského paláce v krásném Den Haagu. K nahlédnutí je tu také malý osmiboký pavilón, který se speciálně používá jako galerie a nachází se v aleji stromů v parku Haagsche Bos.

zdroj a foto : dexigner.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30