Tangga House v Singapuru

Dagmar
12.4.2011
  • Architektura

Na stránkách maxidesign.cz jsme Vám už v uplynulých dnech představili dvě realizace architektonického studia Guz Architects. Zejména Dům nebeských zahrad si rychle získal vaší přízeň. Tato realizace je z roku 2007 a představuje moderní pojetí tradičního rodinného bydlení, koncipovaného okolo zeleného dvora. Stejně jako všechny realizace těchto architektů, dům přetéká zelení ze všech stran a umožňuje svým obyvatelům žít v harmonii a souznění s okolní přírodou, na druhou stranu je však plný moderních technologií, které zaručují komfortní život v luxusu.

Dvoupodlažní dům je půdorysně tvarován do písmene L, které svírá zastřešený dvůr. Odtud mohou obyvatelé vstoupit na prostornou zahradu. Hlavní vstup do domu je umístěn ze strany druhé, která od silnice působí uzavřenějším a konzervativnějším dojmem. Zastřešený dvůr funguje perfektně jako plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Po rovném schodišti se dá vystoupat ze dvora přímo do druhého nadzemního podlaží. Dům obklopuje půdorysně rozlehlý, zahloubený bazén, u kterého architekti použili svůj oblíbený trik. Jedna z jeho stěn je skleněná, přístupná z prostorů pod domem. Všechny ploché střechy jsou koncipovány jako zelené.

Jak je z jejich tvorba patrné, Guz Architects kladou velký důraz na splynutí člověka s přírodou a na co nejmenší dopad své tvorby na životní prostředí. Snaží se svým klientům vytvářet pohodlné bydlení s množstvím „zelených" technologií, které pasivně i aktivně využívají především obnovitelné zdroje energie. Jejich stavby dnes najdeme v Austrálii, na Novém Zélandu i v Evropě. Množstvím stromů a rostlin, kterými své domy doslova obalují, se snaží zmírnit dopady globálního oteplování. Jako poměrně movitá, prosperující společnost, přispívají procenty svého zisku i na organizace ochraňující životní prostředí.

Zdroj a foto: archdaily.com, Patrick Bingham Hall

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30