Temperamentní Red House

Dagmar
8.4.2011
  • Architektura

Na první pohled nepřehlédnutelný dům stojí v hustě zalesněném údolí řeky v norském Oslu. Umístění domu na parcele bylo zvoleno záměrně kolmo k protékající řece, aby byl umocněn dramatický potenciál místa a také proto, aby dům nebránil ve výhledu svým sousedům, které tvoří ve většině jednoduché, dřevěné domky z poválečného období. Architektonické studio JVA se snažilo udržet dům v jeho charakteru i detailech v symbióze s touto původní výstavbou, potřebnou dynamiku a extravaganci vpravili do konceptu výraznou barvou namoření dřevěného obkladu. Rudá byla zvolena proto, aby odrážela temperamentní osobnost investora.

 

Dvoupodlažní dům je koncipován na dvě světové strany. Horní patro se otevírá směrem k jihu a kulminuje krytou terasou, orientovanou na západ. V tomto podlaží je umístěná společenská zóna rodinného domu - obývací pokoj, kuchyně a hlavní ložnice. Spodní patro je pak orientované převážně na sever, s výhledem na říční koryto. V tomto podlaží jsou umístěné tři ložnice dětí s potřebným zázemím.

 

Autorem domu je norská architektonická kancelář JVA, o jejichž tvorbě už na maxidesign.cz proběhla zmínka. Prázdninový dům na norských útesech byl reprezentativním představením jejich tvorby rodinných domů, kterých mají na svém kontě už bezpočet. V současné době má kancelář 19 zaměstnanců a jejich stavby v oblasti rodinného bydlení, veřejných budov, interiérů i urbanistického plánování můžeme najít nejen v Norsku, ale i v jiných zemích celé Evropy.

Zdroj a foto: archdaily.com, Nils Petter Dale

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30